1683 izlenme22 Kasım 2018
Sırtlanların Şaşırtıcı Özellikleri
Hayvanların kimileri bize iğrenç, kimileri dostmuş gibi gelse de aslında hepsi de yaşam kavgası içindedir, hayatta kalmak için birbirlerini acımasızca parçalayıp yerler. Sonunda hepsinin de yaşamı acı bir şekilde son bulur.

Bütün bu yaratıklar içinde beni en çok ürküten, şaşırtan sırtlandır. Şimdi sırtlanın şaşırtıcı olan yönlerinden bahsetmek istiyorum:

Dişi sırtlanların vajinası gövdesinin içindedir ve klitorisleri penis gibi uzamıştır. Bu organ, dişi eniklerde bile bulunmaktadır. Tıpkı erkek sırtlan gibi, uyarıldığı zaman dişi sırtlanın da bu organı sertleşir. Sırtlan bu organ ile çiftleşir ve doğum yapar. Çiftleşmeden önce dişi sırtlanın penisini vücudunun içine çekmesi gerekir, aksi takdirde cinsel birleşme gerçekleşemez. (Birbirinin içine girmeye çalışan iki boru düşünün…)

Doğum yaptığında bu organ yarılır, bu yüzden dişi sırtlanların penis organında boylu boyunca bir yara izi bulunur. Dişi sırtlanın vajinasının dudakları katlanıp, yağ ve bağ doğusuyla desteklenmiş ve testis şeklini almıştır. DışarIdan bakıldığında dişiyi erkekten ayırmak oldukça zordur, ama yine de iki cinsi birbirinden ayıran bazı özellikler bulunmaktadır. Yalancı penisleri yüzünden birçok insan sırtlanları hermafrodit (erdişi) sanmaktadır ki bu doğru değildir. Ayrıca dişi sırtlanlar erkeklere göre genellikle daha iri ve saldırgandır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir