Haber
03 Kasım 2018 ( 349 izlenme )

Bir Secdelik Ömür

Bir gün, İsa aleyhisselam çölde giderken birisini gördü. O kimse çölün ortasına oturmuş, güneşin altında ibadet etmekte idi. Yanında bulunan kocaman bir ağacın gölgesine varır varmaz bu zata selam verdi ve:Ey Allah’ın abid kulu! Bu çölde ne diye güneşin karşısında ibadet edersin, şu ağacın gölgesinde ibadet etsen olmaz mı? Diye sordu. O kimse:Ey Allah’ın Nebisi! Yedi sekiz yüz yıllık ömrüm içinde, buradan gölgeye gidinceye kadar geçen zaman zarfında tesbihlerim fevt olabilir. Bundan korktuğum için burada ibadet ederim, diye cevap verdi. Bunun üzerine İsa aleyhisselam:

“Doğrudur. Senin için gerekli olan da budur. Fakat sana çok garip bir şey söyleyeceğim. Ahir zamanda bir ümmet gelecek ki, onların ömrü en fazla doksan yüz sene olacaktır. Fakat onlar öyle emek içine girip bina yapacaklar ki, sanki bin sene yaşayacakmış gibi umut içerisinde olacaklardır, dedi. O kimse:Eyvah, bu ne gaflettir! Eğer ben onların yerinde olsaydım, bir secde ile ömrümü bitirirdim, diye karşılık verdi.

Allahım Tüm Müslüman alemine yardım etsin bizlere hayırlı imanlar hayırlı ibadetler nasip eylesin . Bizleri doğru yola sevketsin . Bizleri doğru yolu idrak eden doğru yoldan ayırmasın . Bizleri Peygamber Efendimizin yolundan sünnetinden ayırmasın. Bizleri son nefesizimizde imanlı ölümler nasip eylesin.

YAZIYI BEĞENDİYSEN PAYLAŞARAK BAŞKALARININ OKUMASINA YARDIMCI OL..

Bunlar da İlginizi Çekebilir