Haber
17 Kasım 2018 ( 42 izlenme )

Negredo'dan Beşiktaş itirafı: ''Kimse benden indirim istemedi''

Siyah-Beyazlılar’dan ayrılıp Al Nasr’ın yolunu tutan Alvaro Negredo, içini döktü. 4.2 milyon Euro’luk maaşının her zaman sorun olduğunu söyleyen İspanyol futbolcu, “Bazı isimlerin gitmesi gerekiyordu. Onlar da beni seçtiler. Maaşımda indirim istenmedi” dedi.

Süper Lig’de sezonun başlamasının ardından Beşiktaş’tan Dubai ekibi temsilcisi Al Nasr’a transfer olan Alvaro Negredo, Siyah- Beyazlılar’daki günleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Haber Global TV’den Melike Çelik’e konuşan İspanyol futbolcu, 4.2 milyon Euro’luk maaşı sebebiyle Kara Kartal’da istenmeyen adam olarak ilan edildiğini söyledi. Negredo, “Kulüp benimle hiçbir zaman takımdan ayrılmam yönünde bir görüşme yapmadı. Takımın ekonomik olarak rahatlaması için bazı isimlerin gitmesi gerekiyordu. Onlar da beni seçtiler. Kulüp bana sözleşme konusunda hiçbir şey söylemedi. İndirim istenmedi. Hal böyle olunca ne yapayım? Kendi kendime indirim mi yapayım?” dedi.

‘Linz maçından sonra...’

Teknik direktör Şenol Güneş’le sorun yaşadıklarını itiraf eden Negredo, “Şenol Güneş’in beni istemediğini ilk duyduğumda çok şaşırdım. Çünkü böyle bir şeyi yaşamayı hayal dahi etmiyordum. Bu kararın ardından çok başka şeyler de yaşandı. Beni neden istemediğini geç de olsa öğrendim. Beşiktaş’ta kazandığım maaş beni istememe sebeplerinden biriydi. Sezon başından beri beni istemiyorlardı ama bir şey de söylemiyorlardı. Avrupa Ligi’nde oynadığımız LASK Linz maçından sonra her şey değişti. Kalmamı istediler ama artık Beşiktaş’a vereceğim bir şey olmayacağı için ben de ayrılmayı seçtim. Gelen teklifi de bu yüzden kabul ettim” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir