2691 izlenme03 Mart 2017

Husiler (şiiler) tarafından Yemen'den Suudi Arabistan'a atılan füzeyi Mekke'ye 65 kilometre mesafedeki bir bölgede Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerince imha ettiği belirtildi.

Bölgesel Savaşlar,mezhep savaşları o kadar çok arttı ki artık müslümanların kutsal ŞEHİRLERİ, mabedi olan Mekke'deki KABE bile hedef alınıyor. Bu kadar Müslümanlar birbirine kin ve nefret duyuyor. İslam Dünyası tam bir kaos ve dışarıdan beslemeli fitne içerisinde yüzüyor. Müslümanlar birlik olup sorunlarını çözmek yerine her geçen gün birbirine düşüyorlar. Son örneği bu gün yaşandı. Mezhep kavgaları ile boğuşan Ortadoğu'dan her gün bir haberle sarsılırken bu günde Yemen'den kötü bir haber daha geldi. Müslümanları tam bir hüzne boğan bu haberde bir grup müslüman Mekke'ye füze gönderdi. Füze Mekke'de büyük çapta zarar verecekken Rabbimizin inayeti ile yolda durduruldu.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, "Husilerin Mekke-i Mükerreme yönünü hedef alan ve şehre 65 kilometre mesafede engellenen füze saldırısına" tepki gösterdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir